150.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Köpek Maması Hakkında Bi̇li̇nmesi̇ Gerekenler
Buradasınız: Anasayfa / Blog
9 Temmuz 2020, Perşembe
Köpek Maması Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Tıpkı insanlarda olduğu gibi, köpeklerde de doğru beslenme çok önemlidir. Bu konu aslında bir çoğumuza göre basit bir seçim olarak görülse de mama seçimi için Veteriner Hekim'den bilgi almak en doğrusudur. Bazı köpek ırklarının bünyesi zayıf olabilir. O yüzden de gerekli vitamin ve besinleri içeren mama seçimi gerçekten önemlidir.
Köpek Maması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tıpkı insanlarda olduğu gibi, köpeklerde de doğru beslenme çok önemlidir. Köpek maması, köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm besin değerlerini tek bir öğünde vermeyi amaçlar. Yoksa köpeklerin insanlardan daha gazla besin değerine ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu nedenle köpek besleyen hayvan severler için köpek maması seçimi oldukça önemlidir. Mama seçimi köpeğinizin, cinsine, yaşına, ırkına göre değişiklik gösterebilir. Islak ve kuru olarak üretilen köpek maması çeşitlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Özellikle yavru köpek, yetişkin köpeklerde mama seçimi önemldir. Yavruların gelişimi için, besin değeri ve kemik yapısını etkileyecek mama seçmek yavrunun sağlığı ve geleceği açısından çok önemlidir.

Kemik gelişiminde ağırlıklı olarak kalsiyum içeren mamaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bir de mama'nın yanı sıra, köpek eğitiminin vazgeçilmezi Köpek Ödül Maması vardır. Bu da köpek eğitiminde sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Genelde köpek eğitiminde vermiş olduğunuz komutları yerine getiren köpeğiniz için en güzel ve en besleyici ödül mamasına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Etiketler
köpek maması
köpek maması seçimi
köpeğime ne kadar mama vermeliyim
köpek mama ölçüsü
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın